Poeletid on toodetest kirju ning iga ettevõte soovib müüa enda toodet. Kuidas aga aru saada, mida valida ning mis on just Sinule parim? Püüan aidata Sul teha valiku kergemaks ning seletan lahti, mis on vahet kehavõil ja kehakreemil.

KEHAVÕI

Kehavõi on kõige paksem ja toitvam naha niisutaja, mis on oma tekstuurilt tummisem kui kreem või losjoon. Selle koostisosad on enamasti looduslikud ja naturaalsed võid ja õlid, mistõttu tulebki toote konsistents paksem. Enamasti valmib toode looduslikest taimeõlidest- ja võidest nagu näiteks shea-, mango- ja kakaovõi, kookosrasv, viinamarjaseemne-, magusa mandli, avokaado, jojoba ja teistest õlidest. Lisaks kuuluvad ka nimekirja erinevad vitamiinid ja antioksüdandid ning ka lõhnaained nagu eeterlikud ja aroomiõlid.

Kehavõid on soovituslik kasutada peale dušši, vanni või sauna, kuna peale pesu on niiske nahk vastuvõtlik ning poorid on avanenud sooja temperatuuri tõttu. Võie tuleb hõõruda nahale ning masseerida seda kuni toode on imendunud nahka. Võrratud lõhnaained aga jätavad nahale mõnusa lõhna tükimaks ajaks.

Kehavõid on soovituslikud kõigile, aga eriti neile, kellel on probleeme kuivema nahaga.

KEHAKREEM

Kehakreem on oma tekstuurilt kergem kui kehavõie. Seda seetõttu, et kõik kreemid sisaldavad endas vett. Sarnaselt kehavõidele on ka kehakreemides õlide osakaal, kuid see-eest väiksem. Kehakreemid sisaldavad endas ka vahasid ja kreemi paksendajaid/emulgaatoreid, mis aitavad siduda omavahel vee ja õli. Tänu vee sisaldusele imenduvad kreemid kergemini kui kehavõi, ent nende niisutuse toime kaob kiiremini.

Kehakreeme on soovituslik kasutada naha niisutamiseks kiiretel aegadel, nagu näiteks hommikuti, kui on vaja liikuda peagi kodust välja.